Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Индија 49 починати од екстремно високи температури

Најмалку 49 лица починале во последните 24 часа во индиската сојузна држава Бихар, во северниот дел од земјата, каде веќе две седмици има екстремно високи температури.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close