0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Утре во Софија прв состанок на Заедничката меѓувладина комисија со Бугарија

Првиот состанок на Заедничката меѓувладина комисија меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија ќе се одржи утре во Софија согласно обврските кои произлегуваат од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, потпишан меѓу двете земји во август 2017 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close