0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Усвоена информација за давање одобрение на МЗ за постапка за договор за набавка на медицинска опрема за повеќе ЈЗУ

Владата денеска во рамки на 140.седница го разгледа и усвои новиот текст на Информацијата за давање одобрение на Министерството за здравство за почнување постапка за доделување на повеќегодишен договор за јавна набавка на медицинска опрема за повеќе јавни здравствени установи во државава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close