БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.Портал

Усогласен буџетот на Еврозоната

Министрите за финансии на земјите членки на Еврозоната рано изутринава го усогласија Буџетот на Европската монетарна унија, соопшти францускиот министер за финансии Бруно ле Мер по завршувањето на 12-часовниот министерски состанок.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close