Фудбал

УЕФА ќе воведе ВАР во завршницата од Лигата на нациите

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави дека системот за видео надзор (ВАР) ќе се користи во финалниот дел од натпреварувањето Лигата на нации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close