ЕвропаЕвропа.Портал

Уапсен поранешниот претседател на Ерменија Роберт Кочаријан

 Поранешниот ерменски претседател Роберт Кочаријан денеска е повторно уапсен, во рамки на случајот за кој тој тврди дека претставува политичка одмазда на сегашното раководство на земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close