Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Тереза Меј официјално ќе поднесе оставка

Британската премиерка Тереза Меј денеска официјално ќе поднесе оставка од лидерската позиција во Конзервативната партија и од премиерската функција

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close