0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

„Таргет-Тврдина“: Мијалков го испрашуваше Костовски за „бомбите“ (ДПЛ)

Во Кривичнот суд, во првиот дел од денешното рочиште за случајот „Таргет - Тврдина“, обвинетиот Сашо Мијалков вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски инженер во петтата управа во МВР.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close