Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Тачи: Ако оваа година не се разбереме со Србија, ќе влеземе во опасна зона

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека доколку оваа година не биде постигнат правно обврзувачки договор меѓу Косово и Србија, односите меѓу двете земји ќе влезат во опасна зона и ќе доведат до дестабилизација во регионот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close