0_Спорт.ПорталФудбал

Суперкомпјутер предвиде: Манчестер сити до хет-трик во Премиер лигата

Суперкомпјутерот на една од букмејкерските куќи во Англија предвидува дека Манчестер сити ќе го освои трофејот во новата сезона од Премиер лигата. Доколку се оствари прогнозата, „граѓаните“ по трет пат во низа ќе бидат на тронот на англискиот фудбал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close