0_Македонија.ПорталПолитика

Студентски град и сексуално образование, дел од иницијативите за младински политики

Пренамена на поранешна фабрика во студенстки град со повеќенаменски содржини, пилотирање на предмет за сексуално образование како изборен предмет, примена на дигитална платформа за вклучување на учениците во процесите во средното образование, третман на деца корисници на дроги...

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close