0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВременска прогнозаОпштество

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денес. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close