0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.  

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close