0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Скопје и Софија ќе работат на забрзување на изградбата на Коридорот 8

Апел за забрзување на изградбата на транспортната и енергетската инфраструктура меѓу Северна Македонија и Бугарија беше упатен денеска по седницата на Заедничката меѓуваладина комисија, со која претседаваа шефовите на дипломатиите на двете земји, Никола Димитров и Екатерина Захариева. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close