СветСвет.Портал

Силен земјотрес во Индонезија

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според Рихтер го погоди источниот дел на Индонезија, соопшти Европската агенција за набљудување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close