СветСвет.Портал

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени по Рихтер синоќа ја погоди Индонезија, соопшти американскиот Геолошки институт.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close