0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderИнтервјуПолитика

Сијарто: Срамно е што ЕУ не донесе одлука за преговори денеска

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, во  интервју за МИА дадено за време на Советот за општи работи на ЕУ во Луксембург порачува дека е срамно што  ЕУ денеска нема да донесе одлука за преговори со Северна Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close