0_Македонија.ПорталПолитика

Швајцарска поддршка за јакнење на капацитетите на Собранието

Десетгодишниот проект финансиран од Швајцарија со кој ќе се зајакнуваат организациските структури, надзорната и законодавната функција, како и транспарентноста на Собранието на Република Северна Македонија, беше претставен на денешната средба на премиерот Зоран Заев со амбасадорката на Швајцарија, Сибил Зутер Техада и лидерот на тимот на Програмата за парламентарна поддршка од НДИ, Роберт Скот Хејзлет.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close