ВидеоОпштествоСкопје

Шилегов им додели награди на матурантите-првенци на генерација

Градоначалникот на Град Скопје денеска им додели специјални признанија и парични награди на 27 матуранти-првенци на генерацијата 2015/2019 и 2016/2019 од 22 скопски средни училишта, посакувајќи им многу успех во понатамошното образование. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close