ВидеоОпштествоСкопје

Шилегов им додели награди на матурантите-првенци на генерација

Градоначалникот на Град Скопје денеска им додели специјални признанија и парични награди на 27 матуранти-првенци на генерацијата 2015/2019 и 2016/2019 од 22 скопски средни училишта, посакувајќи им многу успех во понатамошното образование. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close