0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоПолитика

Шекеринска: Ние испорачавме резултати, очекуваме тоа да го направи и ЕУ

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска е убедена дека средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во четврток во Берлин ќе испрати порака оти Република Северна Македонија го исполни својот дел од обврските и сега Европската Унија треба да ја исполни својата обврска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close