Останато

Сент Луис – седмиот тим во историјата со освоен Стенли куп по смена на тренерот во текот на сезоната

Во седмиот натпревар од финалната серија од плејофот, Сент Луис го победи Бостон со 4:1 и го освои Стенли куот. „Музичарите“ станаа седми тим во историјата на НХЛ кои стигнале до трофејот по менувањето на тренерот во текот на сезоната.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close