Видео изјава

Седма јавна дискусија за „Стратегијата за едно општество и интеркултурализам“

Заменик-министерот за локална самоуправа Дејан Павлески, извршната директорка на Хелсиншкиот комитет Уранија Пировска и директорот на регионалната канцеларија за млади РИКО Алберт Хани денеска се обратија на седмата од серијата јавни дискусии за претставување на „Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот во Република Северна Македонија“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close