0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Се зголемува бројот на компании кои се приклучуваат кон Платформата 2020 за соработка меѓу образованието и приватниот сектор

Покрај „ЕВН Македонија“, уште пет други компании ја официјализираа соработката со средното електротехничко училиште „Михајло Пупин“ со што се приклучија кон „Платформата 2020“ која ќе придонесе за унапредување на квалитетот на учење преку работа. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close