0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

„Сè уште е потребен“: НАТО одбележа 20 години во Косово

Дваесет години откако копнените сили на НАТО првпат влегоа во Косово на крајот од 78-дневното воздушно бомбардирање, 3.500 војници од воената Алијанса остануваат на терен во младата нација каде што конфликтот сè уште допрва треба конечно да се реши.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close