0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

„Сè уште е потребен“: НАТО одбележа 20 години во Косово

Дваесет години откако копнените сили на НАТО првпат влегоа во Косово на крајот од 78-дневното воздушно бомбардирање, 3.500 војници од воената Алијанса остануваат на терен во младата нација каде што конфликтот сè уште допрва треба конечно да се реши.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close