0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Се очекува опасна Сончева експлозија следниве 100 години

Американски астрофизичари предупредуваат на можна голема Сончева експлозија наредниве сто години, која може да има негативно влијание врз Земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close