0_Магазин.ПорталДом

Се издава домот на Џорџ Мајкл во Лондон

Домот на починатот британски поп-пејач Џорџ Мајкл во Лондон се издава под наем, а цената изнесува 15.000 британски фунти неделно

Лос Анџелес, 25 јуни 2019 (МИА) – Домот на починатот британски поп-пејач Џорџ Мајкл во Лондон се издава под наем, а цената изнесува 15.000 британски фунти неделно.

Според обожавателите на поп-ѕвездата, многу е веројатно во имотот кој пејачот го остави во наследство на сестрите, да се внесе сосем нова знаменитост и тоа да прерасне во врвна луксузна туристичка атракција.

Меѓу клиентите на агенцијата којашто го изнајмува имотот, се и Ријана и Анџелина Џоли. си/

Таг
Back to top button
Close