Фудбал

Сари: Секогаш сум опкружен со скептици и знам само еден начин да се ослободам од скептицизмот

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, го даде првото големо интервју по доаѓањето на новата позиција. Тој го наследи Масимилиано Алегри на клупата на „бјанко-нерите“ и предизвика низа негативни реакција за тоа колку ќе биде успешен со новиот клуб.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close