0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Русковска: Во претресите во Италија нови докази за случајот со ИПА-фондовите, има предистраги и истраги и за други функционери

Во претресите што се спроведени во Италија во врска со случајот за злоупотреба на ИПА-фондовите, за што се сомничат државниот секретар на Министерстото за информатичко општество и администрација и поранешен вработен во истото Министерство, се пронајдени докази што ќе служат во постапката што се води против нашите државјани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close