0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

РСС бара од ЕУ веднаш да одреди датум за преговори за Северна Македонија и Албанија

Регионалниот совет за соработка (РСС) ги поддржува препораките на Европската комисија веднаш да почнат преговори со Република Северна Македонија и Албанија, а врз основа на одделните заслуги и достигнувања и да се награди трудот и посветеноста вложени во европеизацијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close