Дописници МКДОпштински вести

„Разиграно Кратово” по повод Денот на културата

По повод Денот на културата, 10 јуни, на платото пред Домот на културата во Кратово синоќа се одржа традиционалниот фестивал „Разиграно Кратово". Оваа манифестација е во организација на Културно-уметничкото друштво „Ефрем Каранов" и Домот на култура „Лазар Софијанов"- Кратово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close