Дописници МКДОпштински вести

„Разиграно Кратово” по повод Денот на културата

По повод Денот на културата, 10 јуни, на платото пред Домот на културата во Кратово синоќа се одржа традиционалниот фестивал „Разиграно Кратово". Оваа манифестација е во организација на Културно-уметничкото друштво „Ефрем Каранов" и Домот на култура „Лазар Софијанов"- Кратово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close