БалканДописници Свет

Рама состојбата во земјата ја спореди со онаа во Авганистан а опозицијата со Талибанците

Премиерот Еди Рама на изборен митинг пред жителите на Вау и Дејас рече дека ситуацијата во која е Албанија денес е идентична со онаа во Авганистан, каде што Талибанците му се закануваа на авганистанскиот народ да не се осмелува да излегува на избори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close