ЕвропаЕвропа.Портал

ПССЕ ги потврди акредитациите на руските пратеници

Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) доцна попладнево усвои Резолуција со која се потврдуваат целосните овластувања на руските пратеници во ова претставничко тело на најголемата паневропска организација.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close