0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Промоција на извештајот на Народниот правобранител – Национален превентивен механизам за 2018

Заменик народниот правобранител Васка Бајрамовска-Мустафа денеска ќе презентира извештајот на Народниот правобранител - Национален превентивен механизам (НПМ) за 2018 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close