0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници МКДОпштински вести

Прилепскиот „Пивофест“ од 18 до 21 јули, со програма за сите генерации

Од 18 до 21 јули во Прилеп по 17-ти пат ќе се одржи традиционалниот Фестивал на пивото и на скарата - „Пивофест“. Четирите фестивалски дена ќе донесат голем број посетители и новини со што ќе се збогатат содржините на оваа, една од најголемите летни манифестации, препознатлива на Балканот, соопштија денеска на прес-конференција организаторите: прилепската локална самоуправа и агенцијата „Баги комуникации“ од Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close