Дописници МКДОпштински вести

Прием за музичкиот оркестар од ООУ „Јоаким Крчовски”

По бројните успеси на државно и меѓународно ниво кои ги постигнаа младите музички таленти од училишниот оркестар на основното општинско училиште „Јоаким Крчовски”, градоначалникот на општина Крива Паланка, Борјанчо Мицевски денеска приреди прием за музичарите и нивните ментори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close