0_Web_АктуелноХроникаХроника.Портал

При контрола на камион откриени 40 мигранти

Полициски службеници вчера откриле 40 мигранти при контрола на товарно моторно возило на регионалниот пат Штип - Радовиш, на место викано „Шести километар“. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close