0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Претседателот Пендаровски во посета на Брисел, очекува потврда за датум за преговори

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска  престојува во во работна посета на Брисел. Ова ќе биде прва негова посета на Брисел, откако стапи на функцијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close