ЕвропаЕвропа.Портал

Претседателот на грузискиот Парламент поднесе оставка

Претседателот на Парламентот на Грузија Иракил Кобакиѕе денеска поднесе оставка, еден ден по насилните протести околу зградата на Собранието, соопшти генералниот секретар на владејачката партија Грузиски сон Каха Калаѕе.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close