0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Правта на 152 лица ќе почива во вселената

Ракетата носач „Фалкон хеви" на компанијата Спејс-икс во Земјината орбита постави 24 експериментални сателити, на повеќе различни места, а покрај тоа однесе и истражувачка лабораторија и атомски часовник.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close