0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Пожарникарите се договорија со Општина Тетово за исплата на платите и подобрување на условите за работа

Претставници на синдикатот на пожарникарите во Тетово и градоначалничката Теута Арифи денеска одржаа состанок и се договорија да се надминат разликите околу платите и да се подобрат условите за работа поради што протестираа вработените во тетовската противпожарна единица. Формирана е работна група која ќе има задача да го реализира договореното.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close