СветСвет.Портал

Повеќе од сто деца вратени во пренатрупаниот мигрантски центар Клинт

Повеќе од сто деца мигранти се вратени во прифатниот центар Клинт на границата помеѓу Тексас и Мексико, само еден ден откако беа префрлени оттаму поради лоши услови, соопштија американските погранични служби.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close