0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Повеќе од 765 милиони малолетници во светот стапуваат во брак пред полнолетство

Според податоците на УНИЦЕФ, 115 милиони машки лица низ светот стапија во брак на детска возраст. И секоја петта жена се омажила пред да наполни 18 години

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close