0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Поради зголемениот извоз на коскесто овошје, Државната фитосанитарна лабораторија ќе работи и во сабота

Министерството за земјоделство соопшти дека поради зголемениот обем на работа и извоз на коскесто овошје на пазарите во Европската унја и во Руската федерација, како и во интерес на земјоделските производители и откупувчи, Државната фитосанитарна лабораторија (ДФЛ)  ќе работи и во сабота, задутре, но само за анализи за испитување на габата „Monilinia fructicola“ кај коскесто овошје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close