0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Поднесено обвинение против „Ел Чека“ за неовластено прислушкување и тонско снимање

Основното јавно обвинителство Кичево соопшти дека поднело обвинителен предлог против лицето кое е познато во јавноста како „Ел Чека“ за сторено продолжено кривично дело – неовластено прислушкување и тонско снимање.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close