Svet.SlajderСветСвет.Портал

Почина претседателот на Тунис

Претседателот на Тунис, Беџи Каид Есебеси почина денеска, откако претходно беше пренесен во воената болница во главниот град поради акутни здравствени проблеми, објавија локалните медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close