БалканБалкан.Портал

Почина поранешниот црногорски претседател Момир Булатовиќ

Поранешниот претседател на Црна Гора Момир Булатовиќ почина денеска на 63 години, објави весникот „Вјести“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close