0_Web_АктуелноKultura.SlajderИнтервјуКултураКултура.Портал

Почесното Рациново признание за Милан Јазбец – мост меѓу народите и културите на двете пријателски земји

Високото признание за афирмација на македонската литература и култура во светот - Почесното Рациново признание за 2019 година на годинашните 56. Рацинови средби во Велес, Организацискиот одбор на средбите одлучи да му го врачи на проф. д-р Милан Јазбец, кој ја извршува и функцијата амбасадор на Република Словенија во нашата земја. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close