СветСвет.Портал

ПЛО го одби американскиот економски план од 50 милијарди долари

Палестинската ослободителна организација (ПЛО) денеска повторно го отфрли американскиот економски план за Палестина вреден 50 милијарди долари, оценувајќи дека недостигот на политичка визија во тој план гарантира негов неуспех.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close