0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Пленарен состанок на Европскиот комитет за поштенска регулација во Скопје

Најновите предизвици на Светскиот поштенски сојуз, поштенската регулатива на Европската Унија која има за цел создавање единствен пазар, како и поштенската техничка соработка меѓу европските земји, ќе бидат во фокусот на 54. Пленарен состанок на Европскиот комитет за поштенска регулација ЦЕРП, чиј домаќин денеска и утре во Скопје ќе биде Агенцијата за пошти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close