0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Павлопулос го прифати предлогот на Ципрас да распише предвремени парламентарни избори на 7 јули

Претседателот на Грција Прокопис Павлопулос, попладнево, на средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас го прифати предлогот за распуштање на Парламентот и распишување предвремени парламентарни избори, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close